IV NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

W niedzielę 26 kwietnia odbędzie się czwarty Narodowy Dzień  Czytania Pisma Świętego pod hasłem  „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!”

Myśl przewodnia tego dnia:  „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” nawiązuje do setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

 

Przedmiotem lektury będzie w tym roku Ewangelia św. Mateusza – poinformowało Stowarzyszenie „Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II”.

Organizatorzy zapowiedzieli, że „uroczysta celebracja pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego – z udziałem zaproszonych lektorów odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach i będzie transmitowana na żywo w TVP1 o godz. 7. Ten sam rytuał czytania Pisma świętego będzie towarzyszył Mszy św. sprawowanej przez abpa. Wacława Depo w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, która będzie transmitowana na żywo w TVP 1 o godz. 11. – podano w informacji.

Zapraszam całą Wspólnotę Szkolą do udziału w IV Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego.

Materiały dostępne pod adresem:

https://biblista.pl/ukryte/narodowe-czytanie-pisma-swietego/312-dzielo-biblijne-wydarzenia/7036-materiay-na-czwarte-narodowe-czytanie-pisma-swietego-i-tydzien-biblijny.html