Spotkanie Erasmus+

V spotkanie w ramach Erasmus + 'Our School Our Playground’

W dniach 27-29 maja 2019 r. Nauczyciele ze szkół krajów partnerskich uczestniczących w projekcie Erasmus + „Nasza szkoła nasz plac zabaw” z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Bułgarii, Cypru i Turcji wzięli udział w 5. spotkaniu projektowym w Polsce. Pierwszy dzień wizyty spędzili w naszej szkole, obejrzeli akademię przygotowaną przez naszych uczniów. Uczniowie pod opieką pani Doroty Bulskie j zaprezentowali się w grze na gitarze i keyboardzie oraz piosenkach, klasa druga przedstawiła taniec zespołowy. Panie Małgorzata Kolasa i Edyta Stemplowska, przygotowały spektakl „Duchu święty przyjdź”. Na na zakończenie nasi goście obejrzeli prezentacje „Czy pamiętasz…”

Nasi goście spotkali się z naszymi uczniami dwóch klas podczas lekcji matematyki u pani Anety Krupy. Uczniowie mieli okazję zadać im kilka pytań. Goście byli zainteresowani systemem edukacji w Polsce, a także dokumentacją, na przykład prowadzeniem dziennika i skalą ocen.

Kolejnym punktem wizyty były prezentacje przygotowane przez kraje partnerskie. Prezentacje zawierały wyjaśnienia dotyczące gier, które zostały przygotowane w ciągu ostatnich 2 miesięcy w ich szkołach i zostały zastosowane przez nauczycieli z krajów partnerskich. Pokazano również filmy i zdjęcia z zajęć. Ponieważ było to ostatnie spotkanie projektowe, koordynator projektu Maria Skiadelli podsumowała działania wszystkich szkół partnerskich i omówiliśmy końcowy raportów projektu. Następnie certyfikaty, karty obecności i wszystkie niezbędne dokumenty zostały przekazane wszystkim partnerom.