Jak nie czytam, jak czytam!

Czytanie

6 czerwca już po raz trzeci zaangażowaliśmy się w ogólnopolską akcję masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” , która ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Tegoroczną  przygodę z literaturą rozpoczęliśmy od krótkiego przedstawienia,przygotowanego przez uczniów klasy IV, które nawiązywało do „Legendy o Bazyliszku”. Następnie wśród uczniów przeprowadziliśmy konkurs zatytułowany: „Jaka to baśń?” . Uczniowie mieli za zadanie skojarzyć wylosowany przedmiot z tytułem znanej baśni (np. puszka groszku – „Księżniczka na ziarnku grochu”; pantofelek – „Kopciuszek”; pierniczki – „Jaś i Małgosia”). W drugiej części spotkania, każdy wychowawca przeprowadził na boisku  wśród uczniów swojej klasy gry sportowe z książką – uczniowie biegali na czas z książką na głowie, między kolanami, a także brali udział w sztafecie, w której przekazywali sobie gruby słownik.
W kolejnej części imprezy, nasi młodzi czytelnicy malowali na folii ilustracje do ulubionych książek, a także uczestniczyli w grach integracyjnych – korzystali z tunelu i chusty animacyjnej, odpowiadając przy tym na pytania związane z literaturą. Na koniec, wszyscy usiedliśmy do zbiorowego czytania. Uczniowie starszych klas czytali także przedszkolakom najsłynniejsze baśnie braci Grimm oraz popularne wiersze Tuwima. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem, tworząc kolorowe promyki słońca – każda klasa tego dnia ubrała koszulki w innym, wylosowanym wcześniej kolorze. Jak co roku, impreza uznana została za udaną!